02.09.2019.   Poniedziałek

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego (hala sportowa):

- kl. IV – VIII, I LO  godz. 900

- kl. I – III godz. 1000

Uczniowie naszej szkoły otrzymali podziękowanie za udział w projekcie BohaterON w Twojej Szkole – części III edycji ogólnopolskiej kampanii BohaterON – włącz historię! Otrzymaliśmy informację, że większość kartek została już dostarczona Powstańcom i przyniosła im wiele pozytywnych emocji. Uczestnicy walk o stolicę piszą i dzwonią do organizatorów kampanii, prosząc, żeby przekazali, że pocztówki naprawdę do nich docierają, wywołując radość i wzruszenie. Wszystkim uczniom naszej szkoły jeszcze raz dziękujemy za zaangażowanie.

Podziękowanie w załączeniu

Sezon studniówkowy w Bydgoszczy już dawno rozpoczęty. Również tegoroczni maturzyści z naszego liceum wyczekiwali niecierpliwie na ten wielki dzień. Aż w końcu nadszedł! 8 lutego 2019 roku, uczniowie z klasy 3a licealnej z wychowawczynią p. Beatą Kolak-Szlęzak na czele, szanowną dyrekcją oraz gronem pedagogicznym bawili się do białego rana na swoim balu maturalnym, który odbył się w restauracji Tango w Bydgoszczy. Maturzyści zaskoczyli gości zjawiskowymi kreacjami, a po krótkim ale dobitnym przemówieniu pana dyrektora Piotra Żłobinskiego i uroczystym rozpoczęciu studniówki, 3a pokazała klasę tańcząc szykownego poloneza. Zabawom i tańcom nie było końca. O pełny parkiet i  świetną atmosferę dbał DJ Maciej Uchal puszczając największe znane przeboje, przy których nie sposób było usiedzieć na miejscu. Mimo lekkiego początkowego stresu absolwentów, wszyscy bawili się wyśmienicie. O godzinie 22 nadszedł czas by absolwenci pokazali się od swojej najlepszej strony – czas na przedstawienie! Było tak jak sobie wymarzyliśmy – zabawnie ale klasycznie. Nasi ,,aktorzy’’ w których skłąd wchodzili: Oliwia Ząbek, Weronika Mistrzak, Patryk Tymiński i Aleksander Żak, wykazali się kreatywnością i humorem, przedstawiając rzekome, aktualne przygotowywanie się do matury ;) Występ rozpoczęli tanecznie:  zorbą, poprzez kaczuchy i woogie boogie, na koniec wykonując układ taneczny do piosenki Maite Perroni ,,Loca’’. I kiedy goście myśleli że występ dobiegł końca, klasowe gwiazdy tj. Oliwia i Weronika kontynuowały pokaz dając wokalny występ. Zaśpiewały składankę utworów, których całość opowiadała o rzekomym zapewnieniu, że obleją maturę, następnie ubłaganiu nauczycieli śpiewając specjalnie dla nich parodię ,,Ona tańczy dla mnie’’ po zakończenie występu wyśpiewanym zapewnieniem że ,,nie będzie krzyczeć mama, bo matura będzie zdana’’. 

  • 1
  • 2

Obchody 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę trwały w naszej szkole tydzień, było wesoło, wzruszająco i biało-czerwono. Przecudne dekoracje i okolicznościowe plakaty zdobiły ściany i okna. Cała społeczność szkolna przygotowywała się do tak ważnego święta przez cały rok realizując założenia innowacji  patriotycznej i obywatelskiej połączonej z elementami edukacji regionalnej i dziedzictwa kulturowego w regionie.

Innowacja „Patriotyzm jest w nas” realizowana była od września 2017 roku przez nauczycielkę języka polskiego mgr Katarzynę Sosnowską i nauczycielkę historii i wiedzy o społeczeństwie mgr Anny Ratkowskiej-Kacperskiej.  Skierowana była dla wszystkich poziomów nauczania-od klasy zerowej aż do klasy licealne a jej celem  było i jest rozwój postaw patriotycznych związanych z tożsamością kultury narodowej oraz rozbudzanie szacunku i poczucia dumy wobec dorobku minionych pokoleń.

Efektem pracy uczniów były prezentacje w formie plastycznej, artystycznej i multimedialnej ukazujące historię Polski jak również jej walory turystyczne.  Najważniejszym celem było przygotowanie społeczności  szkolnej do obchodów 100.rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.